Okap kuchenny – zbędny gadżet czy niezbędnik?

Okap kuchenny - zbędny gadżet czy niezbędnik?

Po pierwsze należy zaznaczyć jak działa takowy okap. Okap kuchenny niweluje wszelakie zapachy, czy tłuszcze które ulatniają się do powietrza. Dzięki zastosowaniu takiego okapu, możemy uniknąć wszelakiego rodzaju zabrudzenia tłuszczem generowane przy przygotowywaniu posiłków. W polskich domach okap nie jest zbyt pospolity, a pozwala wielu ludziom zaoszczędzić czas na sprzątanie po posiłku. Jak każdy sprzęt posiada on swoje wady jak i zalety.

Jedną z największych wad, jest niesensowne stosowanie go, jeżeli mamy połączoną kuchnie wraz z salonem. Wtedy okap będzie pracować nieefektywnie. Nie oczyści on całkowitego powietrza, przez co może tylko sprawić, że będziemy mieli dalej zatłuszczone meble, czy zaparowane okna. Owy okap, pracuje w obiegu zamkniętym. Oznacza to mniej więcej tyle, że nie wymienia on powietrza na nowe. Nie ma dostępu do wentylacji, ale powoduje oczyszczenie dostępnego już powietrza.

Przy wyborze odpowiedniego okapu, powinniśmy kierować się jego wydajnością, wtedy będziemy mieli pewność, że pochłonie on całkowicie zatłuszczone powietrze, przez co je przetworzy.

Okapy występują z reguły w 2 standardowych rozmiarach: 30cm oraz 60cm. Montaż takowego okapu, także zależy od nazewnictwa. Podszafkowy jest montowany jak nazwa wskazuje pod szafkę, natomiast są także stosowane rozwiązania montażu bezpośrednio nad kuchenką. Ale nie jest to zbyt polecane przez producentów.

Przy wyborze okapu warto kierować się jego wydajnością która podawana jest w metrach sześciennych. Wtedy będziemy mieli 100 procentową pewność, że na pewno będzie on działać efektywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *