Pierwsze spacery z wózkiem mutsy

wózek mutsy

Spacery z dzieckiem należą do jednych z najważniejszych i najprzyjemniejszych zadań macierzyństwa. Nie od dziś wiadomo, że spacery z maluszkiem na świeżym powietrzu niosą za sobą masę zalet, tj. dotlenienie, kontakt ze słońcem oraz ruch.

Spacery z dzieckiem należą do jednych z najważniejszych i najprzyjemniejszych zadań macierzyństwa. Nie od dziś wiadomo, że spacery z maluszkiem na świeżym powietrzu niosą za sobą masę zalet, tj. dotlenienie, kontakt ze słońcem oraz ruch.

Częste dotlenienie dziecka wzmacnia jego odporność i sprawia, że zdecydowanie rzadziej narażone jest na wszelkie przeziębienia. Kontakt ze słońcem karmi malucha witaminą D, która jest niezbędna w prawidłowym rozwoju kości oraz zębów. Ruch to nie tylko rozwój fizyczny dziecka, ale i świetny sposób na dziecko, które ma problemy z jedzeniem. Krótka zabawa na placu zabaw z pewnością poruszy jego apetyt.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka?

Najważniejsze są trzy aspekty: wiek dziecka, waga oraz teren, po jakim będziemy się poruszać z Maluchem.

  • każdy maluch jest inny, jeden jest mniejszy, drugi po rodzicach rodzi się wysoki, więc należy pamiętać o tym, by wózek dobrać pod wiek oraz rozmiar dziecka. Wózek powinien mieć rozkładane oparcie, osłonę przeciwdeszczową oraz przeciwsłoneczną i regulowany podnóżek, tak by wózek “rósł” wraz z dzieckiem
  • waga wózka oraz jego funkcjonalność. Waga wózka jest najważniejsza i dobrana pod potrzeby i styl życia rodziców. Wiadomym jest, że znoszenie i wnoszenie ciężkiego wózka na 4 piętro bloku mieszkalnego przyjemnym i łatwym nie będzie. Jeżeli rodzice są podróżnikami i wiedzą, że od pierwszych dni Malucha będą z nim podróżować, należy wziąć pod uwagę to, w jaki sposób wózek się składa i czy nie będzie zajmował zbyt dużej przestrzeni w bagażniku.
  • teren. Każdy wózek poradzi sobie świetnie w mieście, gdzie drogi i chodniki są równe, jeżeli natomiast rodzice mieszkają za miastem i spacery mogą się wiązać z nierównym, leśnym terenem lub kałużami, należy wybrać wózek terenowy o większych kołach.

Postaw na wózek mutsy!

Mutsy jest wózkiem lekkim i kompaktowym. Składa się w jednej części razem z siedziskiem i budką. Dzięki blokadzie zapobiegającej samoczynnemu rozłożeniu się, Mutsy Nio zawsze pozostaje złożony. To wszystko sprawia, że transport wózka jest bezproblemowy. Mutsy to klasyczny wózek wielofunkcyjny. Na jednym stelażu mocujemy najpierw gondolę, następnie siedzisko spacerowe, a w razie potrzeby – fotelik samochodowy. Stelaż Mutsy jest kompatybilny z większością fotelików z grupy 0+ dostępnych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *