Propozycje zabaw na świeżym powietrzu – jak sobie umilić czas podczas pikniku

zabawy na świeżym powietrzu

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią, miłe, ciepłe i długie weekendy, które szkoda spędzać w domu. Wybierając się na piknik za miasto, należy pamiętać nie tylko o smakołykach i przekąskach, ale również o liście zabaw i atrakcji, dzięki którym można miło spędzić czas na świeżym powietrzu. W jaki sposób można sobie umilić czas podczas pikniku – oto propozycje zabaw na świeżym powietrzu.

Puszczanie baniek mydlanych

W kwestii gier i zabaw na świeżym powietrzu, nie sposób nie wspomnieć o bańkach mydlanych, które są atrakcją nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, a ich historia jest naprawdę długa. Już same proste i małe bańki będą dużą atrakcją, jednak zdecydowanie ciekawsze i bardziej spektakularne są duże bańki, które puszcza się ze specjalnych sznurów. Jest to nie lada wyzwanie, które wymaga pewnej wprawy, będzie zatem świetnym zajęciem podczas wypoczynku na świeżym powietrzu. Artykuły do puszczania baniek mydlanych dostępne są w sklepie GoDan Party

Gra w badmintona

Jeśli mowa o zabawie na świeżym powietrzu, należy również wspomnieć o grze w badmintona. To, co jest do niej potrzebne to paletki – duże, w podobnym rozmiarze co rakiety do tenisa – wypełnione naprężoną żyłką. Mogą być wykonane z drewna, metalu bądź plastiku. Oprócz rakietek niezbędna będzie również lotka. Z takim ekwipunkiem można doskonale bawić się podczas pikniku, plażowania czy wypoczynku na działce. To jedna z najbardziej znanych i najbardziej lubianych gier na świeżym powietrzu.

Gra w ringo

Gra na świeżym powietrzu stara jak świat, praktycznie bez żadnych zasad. Wystarczy rzucać ringo między sobą i choć może się to wydawać nudne, ta zabawa naprawdę potrafi wciągnąć. Taką miłą i przyjemną rozgrywkę można również urozmaicić, dzieląc się na drużyny i ustalając szczegółowe zasady – na przykład konieczność łapania i rzucania lewą ręką. Możliwości jest wiele, a różnorodność wprowadzonych zasad zależy od samych uczestników. Jak się wówczas okazuje, gra w ringo może wywołać niemałe emocje! Można również zakupić specjalne zestawy do gry w ringo – specjalny, drewniany stojak z wysokimi kołkami oraz zestaw ringo w mniejszych rozmiarach – wówczas rozgrywka polega na rzucaniu krążkami tak, aby jak najwięcej z nich trafiło na kołki.

Balony na wodę

Wśród gier i zabaw na świeżym powietrzu, które z pewnością spodobają się dzieciom, są balony na wodę. To najlepsza propozycja na upalne dni, kiedy nie ma w pobliżu basenu, w którym można by się ochłodzić. Specjalne, małe balony należy wypełnić wodą, a następnie rozpocząć istną bitwę na balony. Oczywiście należy wprowadzić jakieś zasady, podzielić się na drużyny i ustalić strategię, a następnie zrobić wszystko, aby nie dać się zmoczyć, jednocześnie mocząc przeciwnika. Specjalne balony na wodę dostępne są w asortymencie sklepu GoDan Party.

Gra w bule

Wśród zabaw na świeżym powietrzu, warto wspomnieć również o grze w bule. Jest to dość popularna rozrywka zwłaszcza wśród dorosłych. Jest to gra, która pochodzi z Francji, gdzie funkcjonuje pod nazwą pétanque – w Polsce natomiast mówi się po prostu o grze bule. Aby móc zagrać, konieczne jest odpowiednie podłoże – najlepiej sprawdzi się utwardzona droga żwirowa bądź piaskownica. Bule – to średniej ciężkości metalowe kule, ich nazwa pochodzi z języka francuskiego od słowa boule – co oznacza po prostu kulę. Rozgrywka polega na tym, aby rzucać bulami z wyznaczonego miejsca tak, by trafiać w określone obszary. Gra w bule możliwa jest w dwie, cztery oraz sześć osób. Wówczas przeciwko sobie grają pojedynczy zawodnicy, duety bądź zespoły trzyosobowe, w których każdy z graczy posiada odpowiednio trzy lub w przypadku wariantu sześcioosobowego, dwie bule.

Przygotowanie odpowiednich zabaw i atrakcji na piknik pozwoli Wam miło spędzić czas, a dzieciaki nie będą się nudzić. Wystarczy jedynie wcześniej wyposażyć się w potrzebne akcesoria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *