Sposób na rozciągnięte szpilki

szpilki

Buty damskie muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne. Chodzenie przez cały dzień w czółenkach czy szpilkach wcale nie należy do najprzyjemniejszych, a jeśli do tego cisną lub klapią – to staje się wręcz nieznośne. Dlatego dziś prosty trik, który sprawi, że rozciągnięte szpilki wrócą do swojego pierwotnego rozmiaru.

Jeśli jesteś właścicielką szpilek, lub innych butów ze skóry, powinnaś wiedzieć, że skóra „pracuje”. Oznacza to, iż idealnie dopasowane buty mogą z biegiem czasu nieco się rozciągnąć. To zaś oznacza ni mniej ni więcej tyle, że piękne szpilki zaczną klapać przez co staną się mniej wygodne.

Rozciągnięcie butów nie oznacza jednak, że trzeba je od razu wyrzucić . Zamiast załamywać ręce nad klapiącym obuwiem zacznij działać. Nalej wodę do pojemnika z atomizerem, a następnie delikatnie spryskaj nią wnętrze buta. Zwilżone wodą obuwie odstaw w ciepłe miejsce do wyschnięcia. Skóra podczas tego zabiegu nieco się skurczy, co powinno sprawić, że buty znów będą idealnie pasowały na nogę.

5 komentarzy


  1. Wyjątkowo prosty sposób. Zakładam, że w drugą stronę jest zdecydowanie trudniej, tym bardziej, że trzeba nosić lodowate mokre skarpetki 🙂

    Odpowiedz

  2. Mi by się przydał sposób na rozciągnięcie, bo mam skłonność do kupowania przymałych szpilek (mam rozmiar z połówką i prawie zawsze muszę wybierać – o pół za duże lub za małe).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *