Sposoby na wyciszenie mieszkania

Sposoby na wyciszenie mieszkania

Jeżeli mieszkasz w mieście, a lubisz spokój i ciszę czasami możesz mieć nie lada problem aby to w domu uzyskać. W przypadku mieszkania w domu szeregowym lub w zabudowie bliźniaczej, można czasami usłyszeć każdy krok. Istnieją jednak sposoby na wyciszenie swojego domu, które można wykonać samodzielnie. Oto kilka sposobów na wyciszenie mieszkania lub domu.

Zmiana układu mebli

Jednym z najprostszych rozwiązań, może okazać się przestawienie mebli. Największe meble powinno się umieścić przed ścianą, gdzie hałas jest najgorszy. Regały na książki to jeden z najlepszych sposobów na zrobienie tego, zwłaszcza gdy jest on wypełniony. Należy pamiętać, iż im więcej umieścimy przed ścianą, tym hałas będzie lepiej tłumiony.

Ciężkie zasłony

Jeżeli dostajesz dużo hałasu z zewnątrz do twojego domu, które są spowodowane ruchem na drodze jest to rozwiązanie dla ciebie. Aby ograniczyć uporczywy hałas wystarczy zawiesić w oknie ciężkie zasłony z dobrej jakości materiału.

Zakryj szczeliny

Głównym powodem, dla których niepożądany dźwięk przenika do mieszkań, są szczeliny w oknach i ścianach. W tym wypadku do pomocy przychodzi nam taśma uszczelniająca. Umożliwia ona zamknięcie drzwi lub okna, jednocześnie nie przepuszczając żadnego powietrza i dźwięku co jest skutecznym sposobem na wyciszenie mieszkania. Innym sposobem są gumowe ograniczniki drzwi, które mogą równie skutecznie blokować dźwięki z zewnątrz.

Grubszy dywan

Przez podłogę może przedostawać się o wiele więcej dźwięków i hałasu niż nam się wydaje. Niektóre dźwięki pochodzące od sąsiadów mogą pochodzić z desek podłogowych, co może powodować problem z zaśnięciem.

Odpowiednim rozwiązaniem na ten problem, może okazać się dodanie grubych dywanów do podłóg. Im więcej włókien będzie w nich tkwiło, tym lepszy efekt jesteśmy wstanie uzyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *