Szafa dopasowana do okazji czyli o damskich strojach słów kilka

damskie stroje

Każdy czuje się lepiej w innego typu garderobie. Niektóre kobiety preferują ubiór elegancki.

W ich repertuarze królują sukienki wieczorowe, podkreślone makijażem oraz biżuterią. Częściej na ulicach spotyka się tzw. styl codzienny. Luźne ubranie, które poprawia komfort oraz jednocześnie prezentuje się dobrze przy codziennym widoku. Co w swojej szafie powinna znaleźć każda kobieta?

Ubiór codzienny

Strój casualowy pozwala na poczucie swobody. Najczęściej będą to jeansowe spodnie, odpowiednio dobrana do sytuacji bluzka oraz skromne dodatki. Trzeba pamiętać o tym, że jeans jest stosunkowo ciężkim materiałem. Z tego względu, czasami lepszym pomysłem okażą się spodnie materiałowe. Istnieje jeszcze trzecia opcja czyli po prostu spódnica. Tutaj warto zwrócić uwagę na jej długość oraz ogólny wzór. Niektóre kolory pasują do niemal wszystkiego, inne wręcz przeciwnie – będą współgrały z określonym ekwipunkiem.

Ubiór codzienny nie wymaga wielu poświęceń. To propozycja przeznaczona do pracy oraz szybkiego wyjścia ,,na miasto”. Każda kobieta chce się jednak podobać innym. Dlatego też starannie wybierajmy dodatki. Swetry świetnie uzupełnią subtelne elementy biżuterii. Zawsze popularne jest również złoto oraz srebro.

Wystrój na specjalne okazje

Szkoły ubioru w wypadku specjalnych okazji są dwie. Niektóre kobiety będą przykładały uwagę do wyeksponowania swoich atutów (pomoże w tym odpowiedni krój sukienki). Inne, wręcz przeciwnie. Ubiorą się stonowanie oraz neutralnie. Sytuacja zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni w wypadku randki. Wtedy do gry wkraczają inne kryteria. Spodnie damskie lepiej zostawić w szafie. Chociaż kobiety noszą je coraz częściej, są przeznaczone raczej do codziennego użytku.

Czy trzeba jednak koniecznie ubierać sukienki? Wiele zależy od pory roku. Należy pamiętać o warunkach pogodowych oraz ogólnej destynacji zaproponowanej przez drugą połówkę. Okazuje się, że na randki chodzimy coraz częściej w miejsca aktywne. Wtedy naturalnym wyborem okażą się spodnie, pasujące do różnorakich aktywności fizycznych.

Każda szafa będzie inna

Ogólne trendy pozostają niezmienne, ale każda kobieta posiada nieco inny styl. W zależności od charakteru, ogólnego poczucia estetyki oraz sytuacji, wybierze naturalnie odmienny strój.

Ważne jest przede wszystkim to, aby czuć się w wybranej kreacji dobrze. Na co dzień, powinniśmy stawiać przede wszystkim na własny komfort. Podobajmy się sobie, znajomość swoich zalet zdecydowanie poprawia pewność siebie oraz ogólny nastrój.

Jeden komentarz


  1. Bardzo dziękuję za tę cenną wiedzę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *