Wnętrza z duszą, które pokochasz!

Wnętrza z duszą, które pokochasz!

Wnętrza odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu. Układ funkcjonalny i kwestia estetyczna naszego wystroju odzwierciedla nasz charakter, wpływa na nastrój i ogólne samopoczucie w ciągu dnia. Z całą pewnością dostosowujemy pomieszczenie do nas, jednak czasami poprzez brak wiedzy lub czasu zaniedbujemy przestrzeń użytkowania.

Wnętrza z duszą wyczujemy od razu. Pewne życia i energii one potęgują naszą chęć przebywać w nich i cieszyć się wystrojem. A więc jakie one są i co sprawia, że wnętrze staje się przytulne?

Wnętrza z duszą – jakie one są?

Klimat i charakter pomieszczenia wyczuwamy od razu. Dusza wnętrza to coś niewidzialnego, ale coś, co z pewnością oddziałuje na wszystkie nasze zmysły. Inaczej nazywamy to przytulnością. Przytulne pomieszczenia sprawiają, że czujemy się w nich lepiej, wspomagają odpoczynek i poprawiają humor.

Jak powstają wnętrza z duszą?

Jak sama nazwa wskazuje, do stworzenia przestrzeni z duszą, trzeba się przełożyć. Nie oznacza to jednak precyzyjnej analizy pomieszczenia, żeby zaplanować każdy centymetr. Najważniejsze to dążenie za własną estetyką i potrzebami.

Dodatki i dekoracje

Wnętrza z duszą powstają na podstawie dekoracji i dodatków. Zazwyczaj właśnie te elementy sprawiają, że widzimy wnętrze bardziej przytulnym lub nie. Najważniejsza zasada to sprawić wrażenie, że pomieszczenie nie jest puste. Nie wolno go również zagracać. Uwierz mi, że wystarczy wrzucić kilka dekoracyjnych poduszek, koc i parę dekoracyjnych elementów, aż Twoje wnętrze stanie się bardziej przytulne!

Wystrój naszego mieszkanie ma ogromny wpływ na nasz ogólny nastrój i samopoczucie. Wnętrza z duszą sprawiają, że lepiej i szybciej się regenerujemy. Niestety często zdarza się tak. Że zapominamy dbać o wygląd naszego wnętrza i przestajemy troszczyć się o jego estetyczną jedność. A więc co zrobić, żeby nasze mieszkanie stało się naszym azylem i sprawiało nam tylko radość?

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy – wnętrza z duszą

Żeby stworzyć coś nowego, najpierw musimy pozbyć się staroci. Posprzątaj w mieszkaniu i posegreguj rzeczy na te, których potrzebujesz, i te, które nie są Ci potrzebne. Zbędne graty możesz oddać, sprzedać albo wyrzucić. Pozostałe elementy spróbujemy dopasować do Twojego wymarzonego wnętrza.

Wymyśl koncepcje i styl, w którym chcesz urządzić mieszkanie

Zastanów się dobrze, co najbardziej lubisz i czego potrzebujesz we wnętrzu. Jeśli zamierzamy tworzyć wnętrza z duszą, to warto wiedzieć, czego pragniesz. O to właśnie chodzi w takim projektowaniu. Zobacz ciekawe inspiracje na stronach internetowych oraz na portalach z wnętrzami. Przykładowo dużo pomysłów możesz znaleźć na Pintereście.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *