Wotum Nieufności – Remigiusz Mróz

wotum nieufności

Wotum Nieufności to thriller polityczny. Na polskim rynku wydawniczym tego rodzaju powieści to jeszcze rzadkość. Powieść Remigiusza Mroza dotycząca polskiej polityki to fikcja, która jednak sporo czerpie z codzienności naszego kraju.

Powieść „Wotum Nieufności” zaczyna się spotkaniem z panią marszałek, która budzi się w motelu i nie pamięta nic z ostatnich kilkunastu godzin. Osobie na jej stanowisku bardzo trudno jest przyznać się, że w zupełnie niewiadomy sposób znalazła się w niekompletnym i zniszczonym ubraniu w odrapanym i bardzo brzydkim, przydrożnym motelu poza granicami Warszawy. Dodatkowym problemem jest fakt, że właśnie trwa kampania prezydencka i pani marszałek jest jednym z kandydatów na to stanowisko. Jak mogłaby się zatem przyznać do tego, że nie ma pojęcia co robiła i gdzie była?

Drugim kandydatem na stanowisko prezydenta jest młody polityk, który swoją karierę polityczną rozgrywa bardzo rozmyślnie. Każdy ruch, który wykonuje jest dokładnie przemyślany. Informacje o nim i jego życiu ukazujące się w mediach społecznościowych mają za zadanie stworzyć nienaganny obraz polityka, który świetnie rozumie potrzeby młodych ludzi. To właśnie on poprowadzi państwo do dobrobytu.

Walka polityczna między sztabami wyborczymi obojga kandydatów trwa w najlepsze. Niemal do ostatniej chwili nie wiadomo czy wygra stateczna i doświadczona pani Marszałek czy może nowoczesny i przystojny polityk młodego pokolenia. Kto ostatecznie wprowadzi się do Pałacu Prezydenckiego?

„Wotum Nieufności” to powieść, która nie wszystkim przypadnie do gustu. Osoby zainteresowane zapleczem politycznego świata z pewnością znajdą tu wiele interesujących wątków. Zupełnie inaczej będzie w przypadku osób, których nie interesują przepychanki „na górze”. Dla tych drugich czytelników powieść Remigiusza Mroza może okazać się przydługawym pisaniem o niczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *