Zalety i wady – Płyta indukcyjna

Zalety i wady - Płyta indukcyjna

Płytę indukcyjną posiada wiele osób, ale czy jest ona lepsza od tradycyjnej kuchenki gazowej? Duża ilość person stale trzyma się tradycyjnej kuchenki korzystającej z instalacji gazowej. Jak wiadomo płyta indukcyjna konsumuje o wiele więcej prądu, przez co nasze koszty będą rosły wraz z częstym korzystaniem. Tradycyjna „gazówka” korzysta z instalacji gazowej. Dzięki czemu pobiera ona w zamian za prąd (chociaż są też takie które pobierają dwa źródła na raz). W związku z czym będzie rósł koszt utrzymania takiej kuchenki gazowej wraz z kosztem gazu.

Jeżeli chodzi o czyszczenie takiej płyty indukcyjnej jest to o wiele prostsze. Nie dość że niwelujemy ryzyko oparzenia się, to dodatkowo nie mamy ciężko dostępnych miejsc do czyszczenia. Taka płyta działa na zasadzie inteligentnej maszyny. Która nawet jeżeli włączymy ją przypadkowo, nie nagrzeje się dopóki nie położymy na niej niczego z metalową powierzchnią.

Natomiast jedną z największych wad płyty indukcyjnej jest jej koszt który potrafi wynieść ponad 2 tyś. złotych. Do całości musimy doliczyć koszty nowego zestawu, gdyż zwykłe garnki nie zawsze sprawdzą się na danej płycie. Ostatnim minusem jest pole magnetyczne które wytwarza owa płyta. Zawsze bowiem istnieje ryzyko rozmagnesowania co wiąże się z wysokimi kosztami naprawy.

Reasumując, płyta indukcyjna jak każdy inny przedmiot ma swoje wady jak i zalety. Ale to tylko od nas zależy czy będziemy woleli zainwestować swoje pieniądze w takowy sprzęt, czy zdecydujemy się jednak na tradycyjne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *