4 proste sposoby na wzdęcia

sposoby na wzdęcia

Problemy ze wzdęciami mogą pojawić się o każdej porze roku i u każdego. Warto jednak znać kilka prostych sposobów, które znacznie ułatwiają pozbycie się nieprzyjemnych objawów.

  1. Nie pij przez słomkę

Picie napojów przez słomkę jest bardzo przyjemni i popularne zwłaszcza na imprezach. Niestety ma jedną, bardzo poważną wadę – sprawia, że wraz z napojem połykasz powietrze. Natomiast gaz przenikający do układu pokarmowego powoduje wzdęcia i nieprzyjemne dolegliwości. Wystarczy, że zrezygnujesz ze słomek i możesz mieć pewność, że problem nico zmaleje a może nawet zniknie zupełnie.

  1. Nie dopinaj guzików

Ściśnięty guzikiem od spodni brzuch wcale nie będzie wyglądał szczuplej. Często jest wręcz przeciwnie – ściśnięty brzuch wystaje i prezentuje się okropnie. Zamiast na siłę zapinać spodnie zostaw je niedopięte i zakryj długim szalem lub kardiganem. Będziesz nie tylko lepiej wyglądała, ale także lepiej się czuła.

  1. Pij dużo wody

Wzdęcia są powodowane m.in. nadmierną ilością wody zatrzymywanej w organizmie. Wśród najlepszych sposobów na pozbycie się jej jest – picie wody. Duża ilość płynów pita każdego dnia sprawia, że organizm szybciej filtruje płyny i he wydala.

  1. Jedz kasze

Kasza to produkt zawierający m.in. duże ilości błonnika. Dzięki niemu sprawia, że przez długi czas będziesz czuła się syta a dodatkowo poprawi pracę Twoich jelit i całego układu pokarmowego. Dania z kaszą jedzone kilka razy w tygodniu bardzo szybko pomogą Ci pozbyć się nieprzyjemnych wzdęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *