Blogowanie – pomysł na dodatkowy zarobek

blogowanie

W życiu kobiety są takie chwile, kiedy praca zawodowa musi zejść na drugi plan. Okres ciąży, porodu, pierwszy rok z dzieckiem w domu, a niekiedy również urlop wychowawczy czy np. chorobowe, to czas, kiedy można się nieźle wynudzić zawodowo. Z drugiej strony jest to także okres, w którym wydatki rosną, a dochody wręcz odwrotnie. Dlatego warto poszukać sposobu, który pozwoli choć trochę dorobić do domowego budżetu. Jedną z ciekawszych form jest blogowanie.

Blog – wirtualny pamiętnik, ale nie tylko

Jeszcze kilka lat temu blogi były postrzegane przede wszystkim jako wirtualne pamiętniki. Dziś jest zupełnie inaczej. Blogi powstają z myślą zarabianiu w sieci. W Polsce jest już całkiem spora grupa osób, dla których prowadzenie bloga stało się głównym źródłem dochodu. Jednak nie każdy blog skazany jest na powodzenie, dlatego zanim zaczniesz pisać najpierw dobrze przemyśl, czym blog ma być dla Ciebie.

Jaki temat będzie najlepszy?

Bardzo trudno dokładnie napisać jaki temat będzie najlepszy i przyniesie dochody. Zazwyczaj najlepiej sprawdzają się tematy, które interesują dużą grupę ludzi. Jeśli jesteś w ciąży i oczekujesz dziecka możesz pisać na ten temat. Opisując swoje przeżycia, produkty, których używasz, doradzając innym ciężarnym kobietom jak radzić sobie np. z porannymi mdłościami masz szanse na to, że trafisz na dużą grupę odbiorców, którzy będą Ci towarzyszyli przez długi czas. Podobnie jest w przypadku blogów modowych, urodowych czy podróżniczych. Najważniejsze jest, abyś pisała o tym, co wiesz i co kochasz. Jeśli będziesz jedynie udawała eksperta, wówczas czytelnicy szybko od Ciebie odejdą.

Jak można zarobić na blogowaniu?

Istnieje wiele form zarabiania na blogowaniu. Przede wszystkim można na swoim blogu umieścić płatne systemy reklamowe. Dzięki nim bloger otrzymuje pieniądze już za same wejście czytelnika na stronę. Zazwyczaj za jedno obejrzenie reklamy otrzymuje się kwotę kilku groszy, niemniej jednak jeśli codziennie odwiedzają Cię tysiące czytelników kwota ta może okazać się satysfakcjonującym dodatkiem do pensji. Innym sposobem jest współpraca z markami. Dzięki niej możesz otrzymać zapłatę w formie produktów do testowania, a niekiedy także gotówki.

Czy blogowanie się opłaca?

Na to pytanie bardzo trudno odpowiedzieć. W polskiej blogosferze są osoby, które doskonale zarabiają na prowadzeniu blogów. Są to jednak nieliczne wyjątki. W sieci funkcjonują tysiące blogów małych i dużych, ale tylko część z nich jest dochodowa. Nie zniechęcaj się jednak już na samym początku. Blogowanie to wspaniała przygoda, nawet jeśli nie przynosi ogromnych zysków. Możesz spróbować tej formy działalności i sama sprawdzić czy nadajesz się do blogowania czy może raczej wolisz czytać to, co napiszą inni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *