Ekologiczne kwasy humusowe

Ekologiczne kwasy humusowe

Kosze pełne marchwi, pietruszki, pomidorów i ogórków, przyczepy zapełnione kukurydzą, pszenicą, rzepakiem czy ziemniakami – wszyscy chcemy cieszyć się z całorocznej pracy. Od czego zależy plon zbierany późnym latem i jesienią? Po wyjątkowo zimnym maju, warto zastosować kwasy humusowe. Kluczem do sukcesu jest bowiem odpowiednie zadbanie o glebę. Musimy dokładnie wiedzieć co będziemy robić w polu i na działkach w ciągu roku. Należałoby zatem sprawdzić jakie produkty pomogą nam zaopatrzyć glebę w odpowiednie składniki i w naturalny sposób wspomogą prawidłowy wzrost naszych roślin.

Wiosna jest w tym roku bardzo zimna, co opóźniło proces wzrostu wielu roślin. Majowe przymrozki spowodowały spore straty w rolnictwie. Właśnie dlatego warto pomyśleć, jak w naturalny sposób można wspomóc rozwój roślin w tym sezonie.

Zadbaj o glebę, pomożesz roślinom

Przed wysianiem czy posadzeniem musimy zadbać o odpowiednią kondycję gleby. Ile znajduje się w niej próchnicy po zimie? Jaka jest jej temperatura? Jakie ma pH? To pytania, na które każdy rolnik, ogrodnik czy działkowiec powinien znać odpowiedź jeszcze przed zakładaniem i planowaniem swoich upraw. Trzeba też pamiętać, co w danym miejscu rosło podczas poprzedniego okresu wegetacji. Niektóre rośliny potrzebują zmianowania, dlatego jeśli w zeszłym roku w jednym miejscu naszego ogrodu posialiśmy marchew, w tym warto by wybrać inną roślinę. Podobnie jest na polach – po zeszłorocznych zbiorach, na przykład łubinu, należy rozważyć wprowadzenie w tym miejscu innego zboża. W opozycji do dobrze znoszącej monokulturowe uprawy kukurydzy stoi, na przykład, ziemniak, którego plony rok po roku stają się coraz gorsze.

Gleba najważniejszym czynnikiem

Jak teraz zadbamy o glebę, takie później będziemy zbierać plony. Idealnie pasuje tu przysłowie „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Dobrym pomocnikiem przy dbaniu o poprawną kondycję roślin, jak i ziemi, w której rośnie jest FLORAHUMUS. Stymulator wzrostu roślin na bazie naturalnych kwasów humusowych (pozyskiwanych z węgla brunatnego) polepszają nie tylko właściwości gleby, ale także zatrzymują w niej więcej wody. Badania dowodzą także, że produkt ten wspomaga rozwój systemu korzeniowego roślin. To tylko część z pozytywnych skutków ich stosowania. Warto dodać, że FLORAHUMUS ma odpowiedni certyfikat, który pozwala na jego stosowanie w uprawach ekologicznych. W dzisiejszych czasach, gdy rośnie świadomość społeczeństwa na temat tego, co jemy – jest to bardzo ważny element. Planujesz już siew, albo chcesz wzbogacić glebę, na której rosną Twoje rośliny? Zadbaj o odpowiednie przygotowanie gleby, aby zwiększyć swoje plony.

Preparat FLORAHUMUS, który wzbogaca glebę w próchnicę oraz w naturalny sposób stymuluje wzrost roślin możesz kupić tutaj: https://www.sklep-sieniawa.pl/

 

Materiał Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *