Jaka lampka do sypialni? Czy w ogóle jej potrzebuje?

Jaka lampka do sypialni? Czy w ogóle jej potrzebuje?

Lamka nocna, jest czymś co dodaje nam estetyki. Dzięki takiej lampce możemy uzyskać bardzo fajny klimat w sypialni. A zawsze jest ona także funkcjonalna, nawet jeżeli czytamy książki. Lampka nocna będzie dawała mniej światła w sypialni, ale właśnie dzięki temu jest ona zastąpieniem tradycyjnego światła, możemy mieć również podłączone 2 źródła, gdzie jedno to właśnie nasza lampka. Pomagać ona będzie naszym oczom, przy czytaniu książki przy świetle będą one się o wiele mniej męczyć przy małej ilości światła, niż jeżeli będzie go za dużo. Pozwoli nam to na późniejsze pójście spać, i nie raz doczytanie do końca działu / rozdziału.

Gdzie taką lampkę najlepiej postawić? Najlepiej aby znajdowała się ona analogicznie na przeciwko książki, lekko za nami lub obok nas. Dzięki temu nie będzie ona nas razić swoim światłem, natomiast umili czas spędzany na czytaniu.

Ostatnim jednym z najważniejszych aspektów jest, kolor takiej lampki. Nie chodzi tu o kolor stelaża, gdyż on musi się wpasować w wygląd reszty pokoju. Chodzi tu w jasność jak i kolor żarówki. Najlepszym będzie kolor pomarańczowo – żółty. Sprawi to że nasze oczy będą się mniej męczyć dzięki czemu, oszczędzimy swój wzrok, i jednocześnie przyszłościowo oszczędzimy na okuliście.

Reasumując, lampka nocna jest jednym z najważniejszych aspektów jeżeli lubimy czytać, pozwoli nam ona na minimalne oświetlenie miejsca snu, a jednocześnie na dogodne czytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *