Jakie ubrania wyszczuplają?

Jakie ubrania wyszczuplają?

Zgrabna sylwetka, uwypuklenie pożądanych kształtów i ukrycie mankamentów figury to marzenie wielu z nas. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na założenie obcisłego podkoszulka czy przylegających spodni, ponieważ nawet delikatna nadwaga jest od razu mocno widoczna. Sposobem na zamaskowanie fałdek i zgrubień są odpowiednio dobrane ubrania. Chodzi nie tylko o ich fason czy krój, ale także o kolor.

 

Optyczne wyszczuplenie

Ubrania mogą optycznie wyszczuplić sylwetkę, jeśli nie opinają ciała. Najlepiej wybierać więc spodnie, bluzki czy koszule w klasycznym kroju, pomijając modną ostatnio opcję „slim”. To produkty przeznaczone dla osób szczupłych, które mogą pozwolić sobie na zakup przylegających ciuchów. Czy oznacza to, że osoby z kilkoma nadmiarowymi kilogramami muszą nosić jedynie luźne rzeczy? Nie! Pod warunkiem, że wybierzecie ubrania wykonane z rozciągliwych materiałów, na przykład z bawełny z domieszką lycry.

W takim przypadku ubrania dopasowują się do ciała, ale nie opinają go. Wyglądamy estetycznie, a jednocześnie czujemy się komfortowo. Bardzo ważną kwestią jest także kolor ubrań oraz wzór, jaki zastosowano na materiale. Poziome pasy na bluzce nie są polecane osobom nieco krąglejszym, gdyż wydatnie podkreślają wszystkie miejsca, które chcielibyśmy skrzętnie ukryć przed wzrokiem innych osób. Optymalnym rozwiązaniem są jednobarwne ciuchy, najlepiej w kolorze czarnym, który optycznie wyszczupla sylwetkę. W wymianie garderoby w szafie pomocna będzie pożyczka przez internet.

Ubrania wyszczuplające

Drugą kategorią ubrań, polecaną osobom chcącym wyglądać atrakcyjnie w dowolnej bluzce czy spodniach, są ubrania wyszczuplające. Wykonywane są z materiałów mocno opinających, ale nie są widoczne na zewnątrz. To rodzaj bielizny, której zadaniem jest modelowanie sylwetki. W sklepach znajdziecie zarówno majtki w wersji damskiej oraz męskiej, jak i specjalne pasy brzuszne czy koszulki. Założenie tego rodzaju bielizny skutecznie ukrywa wszelkie fałdy i zgrubienia, tworząc figurę niemal idealną.

Pamiętajcie jednak, że nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Ubrania te, aby spełniły swoją funkcję, muszą być nieco ciaśniejsze. Wpływa to na obniżenie komfortu, szczególnie w porze letniej. Decydując się na bieliznę wyszczuplającą, wybierajcie więc modele wykonane z najwyższej jakości materiałów, w czym pomoże pożyczka przez internet. Chodzi o zapewnienie optymalnej wentylacji ciała, a także zminimalizowanie ucisku, jaki może wywoływać wyszczuplająca koszulka czy pas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *