Jesienny szał zakupów

jesienne zakupy

 

Jesień to czas, kiedy skokowo wzrasta ilość dokonywanych przez nas zakupów. Kupujemy bardzo różne rzeczy, ale największym powodzeniem cieszą się ubrania oraz obuwie. Dziś odpowiadamy na pytanie, czy jesienny szał zakupowy to coś dziwnego, czy może jest to naturalne zjawisko, które można łatwo wytłumaczyć?

Jesienna pora zakupów

Zgodnie z badaniami Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS, przeprowadzonych we wrześniu bieżącego roku, Polacy wyjątkowo chętnie robią zakupy w jesiennych miesiącach. Najwięcej pieniędzy zostawiamy w sklepach w październiku, aczkolwiek już pod koniec września można zauważyć wzrost zainteresowania odzieżą i obuwiem przeznaczonym na zimne pory roku.

Kto kupuje najwięcej

Jak można się spodziewać największe zakupy robią kobiety. Jednak i panowie nie stronią od wydawania pieniędzy na odzież i buty. Wśród nich większość to osoby mające dzieci, co zresztą wydaje się całkiem zasadne, ponieważ to właśnie najmłodsi szybko wyrastają ze swojej odzieży.

Wysokość wydatków

Od kiedy rodziny z dziećmi mogą liczyć na pomoc państwa w formie programu 500+, można je znacznie częściej spotkać w sklepach. Jak można się spodziewać dopływ gotówki wcale nie oznacza, że rodziny te zmieniły swoje nawyki w kwestii robienia zakupów i to właśnie wśród nich znajduje się największa ilość „łowców okazji”. Umiejętność wyszukiwania  dużych rabatów, promocji czy kupowania na wyprzedażach pozwala rodzinom z dziećmi nabyć potrzebne rzeczy w przystępnych cenach.

Jesień to czas wzmożonych zakupów, jednakże trzeba stwierdzić, że są one uzasadnione. Setki złotych, które klienci zostawiają w sklepach z odzieżą i obuwiem to przede wszystkim zapłata za zimowe ubrania. Wiele z nich przeznaczonych jest na sezonową wymianę odzieży dziecięcej, co jest zupełnie naturalnym procesem.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *