Ozdoby do ogrodu z różnych materiałów

Ozdoby do ogrodu z różnych materiałów

 

Ogród to nie tylko rośliny – kwiaty, krzewy, drzewa czy trawa. Są one oczywiście najważniejsze, ale każda roślinna aranżacja z pewnością zyskuje w towarzystwie odpowiednio dobranych ozdób ogrodowych. Mogą być to rzeźby, zegary słoneczne, altanki czy ozdobne poidła dla ptaków. Dekoracje do ogrodu można stworzyć własnoręcznie od podstaw, wykorzystując stare przedmioty, albo kupując w sklepie. Do wyboru mamy wiele materiałów – o niektórych z nich pokrótce w poniższym artykule.

 

Ozdoby do ogrodu z drewna

Ozdoby z drewna nadają ogrodowi naturalny wygląd i kojarzą się z wsią, łąką czy lasem. Pomagają idealnie podkreślić nieformalny charakter małych ogródków działkowych. Najprostsze ozdoby ogrodowe są wykonane z pojedynczego kawałka drewna lub nawet całego pnia drzewa. Mogą przedstawiać na przykład zwierzęta lub anioły.

Z drewna wykonywane są często również pojemniki na kwiaty – proste skrzynki czy ozdobne wózki, wiaderka. Można samodzielnie wykonać osłonkę na donicę, wycinając otwór w pieńku po drzewie.

Ozdoby do ogrodu z kamienia

Kamienne ozdoby ogrodowe można z łatwością wykonać samemu. Można wykonać z ich pomocą postaci zwierząt, grzybów czy owadów. Wystarczy je pomalować, a będą sprawiały wrażenie bardziej realistycznych. Z kamienia mogą być wykonane ogrodowe rzeźby, fontanny, zegary słoneczne, a nawet ławki.

Ozdoby do ogrodu z wikliny

Wiklina jest materiałem idealnie komponującym się z roślinami. Może być idealnym urozmaiceniem dla ogrodów wiejskich. Najpopularniejszymi ozdobami z wikliny są plecione pojemniki na kwiaty. Mogą mieć postać koszy, wózków, skrzynek, a nawet rowerów czy wagonów pociągów.  Wiklina jest również popularnym materiałem do wykonywania mebli ogrodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *