Wypoczynek w ogrodzie – najlepsze sposoby na spędzenie wolnego czasu

Wypoczynek w ogrodzie – najlepsze sposoby na spędzenie wolnego czasu

Wypoczynek na świeżym powietrzu jest nieodłącznym elementem lata. Ogród jest idealnym miejscem, aby takiego wypoczynku zaznać. I choć relaksujące może być samo podziwianie roślin czy rozmaitych dekoracji w naszym ogrodzie, warto oprócz tego przygotować dla siebie spokojne miejsce, w którym można się relaksować i ładować baterie.

 

Podstawą jest wygodny leżak

Może się wydawać, że nie ma żadnej filozofii w wyborze leżaka. Nic bardziej mylnego! Jeżeli zignorujemy jego najważniejsze właściwości, nie doznamy w naszym wypoczynku pełni komfortu.

Przede wszystkim liczy się wielkość leżaka. Niezależnie od naszej postury, leżak przy pełnym rozłożeniu nie powinien być krótszy niż 150 centymetrów. Podobnie jest, jeżeli chodzi o szerokość – 50 centymetrów to absolutne minimum. Oczywiście, nie są to z góry narzucone wartości – musimy sami znaleźć taki leżak, który będzie idealny dla naszych wymiarów.

Na uwagę zasługują również kąt odchylenia oraz podłokietniki naszego leżaka. Większość modeli dostępnych na rynku posiada regulację oparcia z kilkoma stopniami nachylenia. Zaś niedostosowane do podstawy podłokietniki lub ich brak dadzą nam się szybko we znaki, co odczują szczególnie nasze barki.

Nie można również zapomnieć o stabilności – zależy przede wszystkim od konstrukcji, ale dużą rolę gra również użyty w budowie materiał. W sprzedaży możemy znaleźć modele z drewna, metalu czy tworzyw sztucznych. Aby zapewnić sobie dodatkowy komfort wypoczynku, warto pomyśleć o dodatkowej poduszce, którą do niego przymocujemy.

Kompletna relaksacja – hamak

Prawdziwie wygodny hamak – taki, w którym można odpocząć bez obaw o upadek na ziemię w najbardziej niespodziewanym momencie. Zastanowić się trzeba najpierw, gdzie właściwie taki hamak zawiesić. Jest to doskonały sposób zarówno na drzemkę w ogrodzie, jak i na tarasie. Hamak jest również miejscem, w którym można spokojnie przeczytać książkę, obejrzeć film czy po prostu wylegiwać się, podziwiając naturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *