Panele ścienne zdobywają coraz większą popularność

Panele ścienne zdobywają coraz większą popularność

Właściwie można by zapytać, czy tytułowa teza nie jest aby przesadą. Czy rzeczywiście panele ścienne pojawiają się w aranżacjach na tyle często, że można o nich mówić w ten sposób. Czy zdominowały polskie domy, tak, jak jeszcze dwie, trzy dekady temu boazerie. Na tak postawione pytanie trzeba odpowiedzieć przecząco. Niemniej warto pamiętać, że w żaden sposób nie można porównywać odległych czasów z obecnymi. Wtedy propozycje aranżacyjne były wyjątkowo ubogie. Dzisiaj, jak doskonale się orientujemy, wygląda to zupełnie inaczej

Panele ścienne, czyli efekt dekoracyjny

Panele ścienne w tym ujęciu dekoracyjnym mogą wydawać się czymś nad wyraz. Niekoniecznie wymaganym lub potrzebnym. Przynajmniej, jeżeli spojrzymy na nie takim tradycyjnym okiem. Nie ma w tym oczywiście niczego złego, bo każde spojrzenie ma swoje plusy i minusy. Jednak wydaje się, że nie w tym rzecz, czy one mogą wydawać się zbędne, czy odwrotnie. Raczej jest to sprawa bardzo indywidualna. I działa tutaj raczej zasada, która mówi, że na pewnym poziomie myślenia o naszych wnętrzach, przychodzi taki moment, kiedy myślimy o tym, jak je udoskonalić, w jaki sposób ulepszyć, upiększyć. Czasami jest to doniczka z jakąś rośliną, czasami jakieś akcesoria, drobne, które nieco zmieniają charakter np. salonu. Czasami jest to obraz.

Panele ścienne jako świetny łącznik

W tym dekoracyjnym ujęciu panele ścienne odgrywają między innymi taką rolę. Ze względu na to, że wystarczy ich niewiele, aby pojawiły się na naszej ścianie, mogą tym samym odświeżyć całe pomieszczenie. Bo na tym właśnie ta ich cecha polega. Na pewnym delikatnym wtrąceniu się w przestrzeń wnętrza. To tak, jak ozdobny szal, czy czapka, czy jaskrawy kolor obuwia. Coś, co nadaje nową jakość całości. Owszem, może rzuca się w oczy, szczególnie wtedy, jeżeli jest wyeksponowane, ale zarazem ma tę cechę, że stanowi świetny łącznik. Polega on na tym, że widać tutaj, jak różne elementy pomieszczenia ze sobą dobrze korespondują. 

Przekonać się do ich atrakcyjności

Nie trzeba więc zbyt wiele, żeby przekonać się do ich atrakcyjności. Zresztą, jeżeli dobrze się rozejrzymy, to znajdziemy sporo przykładów na to, jak te panele są eksponowane w różnych pomieszczeniach. Bo trzeba wiedzieć, że sprawdzają się w bardzo różnych wnętrzach. Może to być salon, kuchnia, ale również biurowiec, czy hotelowy korytarz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tych miejscach się pojawiły. Niewątpliwie będą działać tak, że element odświeżenia, nowości, a nawet szczególnej atrakcyjności będzie rzucał się w oczy. I dobrze, bo taki jest też ich charakter i takie posiadają właściwości. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *