Jak ozdobić stół i mieszkanie na Boże Narodzenie?

Jak ozdobić stół i mieszkanie na Boże Narodzenie?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami, a więc czas najwyższy zastanowić się nad aranżacją naszego wnętrza, a w szczególności świątecznego stołu! Dekorowanie mieszkania to jedna z najbardziej przyjemnych czynności, których podejmuje rodzina. To łączy i sprawia dużo radości! A więc jak ozdobić stół i mieszkanie na Święta Bożego Narodzenia?

 

Jak ozdobić stół i wnętrze? – przydatne porady dla każdego

Wbrew pozorom dekorowanie stołu i wnętrza może sprawić również trudności. Jeśli nie podejdziemy do wyzwania poważnie, to ryzykujemy źle zaaranżować przestrzeń. Najlepiej postępować według niżej określonych zasad:

  • Przejrzyj dekoracje, które już masz w domu;
  • Wybierz odpowiednią koncepcję dla całej aranżacji;
  • Kup niewystarczające ozdoby;
  • Ciesz się procesem dekorowania!

Jak ozdobić stół?

Pierwsze, o czym warto pamiętać, kiedy aranżujemy świąteczny stół to jego wielkość. Dokładnie przeanalizuj ten fakt i dobierz dekoracje w odpowiedniej ilości o odpowiedniej wielkości, tak żeby nie zagracały całego stołu. To jest ważne, ponieważ zazwyczaj serwujemy dużo dań i miejsca na nie może po prostu zabraknąć. A więc jak ozdobić stół na Święta i jakich dekoracji użyć:

  • Obrus i dopasowany bieżnik;
  • Świeczniki;
  • Ozdobne misy i patery;
  • Sztućce i dekoracyjne serwetki.

To podstawowy zestaw aranżacji stołu. Oprócz tego możesz dodać święcące się girlandy i figurki, które odmienią wygląd stołu!

Jak ozdobić wnętrze?

Przede wszystkim postaw na światełka i girlandy. To doda klimatu każdemu wnętrzu. Możesz użyć również różnych figurek. Postacie z bajek na Święta to najlepsza decyzja, jeśli masz dzieci!

Jak i każda aranżacja, zdobienie stołu to doskonała okazja na to, żeby się dobrze bawić! Każde święto może stać się jeszcze bardziej wyjątkowe, jeśli zaaranżować stół i tym samym sprawić przyjemność swoim bliskim! A więc, jak ozdobić stół i na co warto zwrócić uwagę przy aranżacji?

Jak ozdobić stół na Święta Bożego Narodzenia?

Święta to cudowny czas, kiedy cała rodzina i przyjaciele zbierają się przy jednym stole! Nie ma lepszego czasu na to, żeby pokazać swoje umiejętności i zaskoczyć ich ciekawą aranżacją stołu! A więc jakie są zasady dekorowania stołu w Święta Bożego Narodzenia? Po pierwsze, warto zawsze pamiętać o tym, że tradycyjnie na stole powinno znaleźć się dużo jedzenia, oznacza to, że dekoracje mają być jedynie uzupełnieniem pustych przestrzeni na stole i nie mogą zająć za dużo miejsca. Po drugie, złotą zasadą jest dobór odpowiedniej kolorystyki. Nie mieszaj wszystkiego, zdecyduj się na jakiś motyw i kolory, to pomoże Ci stworzyć aranżację, które będzie wyglądać spójnie.

Jak ozdobić stół na Wielkanoc?

Cudowny czas i Święto Wielkanocy to również dobra okazja na zaaranżowanie stołu. W tym wypadku również nie musisz mieć dużo dekoracji. Postaw na tradycyjne ozdoby, które kojarzą się z tym świętem. Na przykład lampki w kształcie jajek i wazoniki z rzeżuchą. Nie zapomnij również o obrusie i bieżniku, używając ich, możesz stworzyć ciekawy akcent w aranżacji.

Jak ozdobić stół na co dzień?

A o tym chyba zapomina niemal każdy. Święta świętami, ale dbanie o ładne podanie dań na co dzień jest bardzo ważne! Pamiętaj o tym, żeby mieć spójne sztućce z jednej kolekcji, ładne talerze i czysty obrus! To podstawa, nie odbieraj sobie możliwości ładnego posiłku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *