5 pomysłów na świąteczny prezent dla niemowlaka

prezent dla niemowlaka

Święta coraz bliżej i coraz większa grupa rodziców i bliskich zaczyna zastanawiać się nad tym, co ich pociechy znajdą pod poduszką w Mikołajki czy pod choinką w Wigilijny wieczór.
Starsze dzieci piszą listy do Mikołaja i stamtąd można czerpać inspiracje, ale co z tymi najmniejszymi? Postanowiliśmy więc poszukać pomysłów na upominki dla tych wszystkich maluszków, które dopiero pierwszy raz będą z nami spędzały święta.

  1. Ubranka

Odzież dziecięca jest zawsze dobrym pomysłem na prezent. Z jednej strony niemowlęta są takie malutkie, ale z drugiej, tylko rodzice zdaja sobie sprawę z tego jak szybko rosną i przybierają na wadze. Podczas pierwszego roku życia malec zazwyczaj potraja swoją wagę i rośnie ok. 5 cm. Tym samym ubranka, które ma w swojej wyprawce starczają zaledwie na kilka tygodni, a potem konieczne są nowe i nowe zakupy. Stąd też piękne i przede wszystkim praktyczne ciuszki to świetny pomysł na prezent dla malucha.

  1. Zabawki

Standardowym upominkiem świątecznym dla dzieci są zabawki. Trzeba przyznać, że to bardzo dobry  pomysł, niemniej jednak warto sprawdzić, co się kupuje. Przede wszystkim zabawka powinna być dostosowana do wieku szkraba. Nie najlepszym pomysłem jest kupowanie klocków Lego dziecku kilkumiesięcznemu, bo zabawka będzie leżała przez najbliższe kilka lat w szafie. Niemowlęta z pewnością ucieszą się z gryzaczków, grzechotek, karuzeli, która zawiśnie nad ich łóżeczkiem itp. Wybierając zabawkę dla niemowlęcia warto mieć na uwadze nie tylko maluszka, ale także członków jego rodziny. Grające zabawki są bardzo ładne i z pewnością zainteresują obdarowanego, ale dźwięki wydobywające się z nich mogą doprowadzić do szału innych domowników.

  1. Przedmioty codziennego użytku

Ponieważ niemowlęta zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z tego, że prezenty świąteczne powinny być zabawkami, to można z tej niewiedzy skorzystać i kupić maluszkowi prezent praktyczny. Doskonale sprawdzi się np. krzesło do karmienia, zestaw dziecięcych sztućców, fotelik samochodowy czy kojec. Taki praktyczny upominek od babci, chrzestnych, wujków, czy cioć to cudowny pomysł- przede wszystkim dlatego, że odciąży portfel rodziców.

  1. Rękodzieło

Bardzo fajnym pomysłem na prezent świąteczny jest przedmiot wykonany własnoręcznie. Maluszkowi z pewnością przydadzą się eleganckie buciki wełniane, ciepłe skarpetki, sweterki czy szaliki i czapeczki. Ciekawym upominkiem będzie również własnoręcznie wykonany kocyk czy uszyta samodzielnie poszewka na poduszkę. Takie prezenty są niepowtarzalne, stąd też warto zastanowić się czy nie zainwestować czasu właśnie w ich wykonanie.

  1. Coś zupełnie innego

Na koniec warto wspomnieć o prezentach, które zostawią po sobie ślad. Wśród nich jest np. karnet na zajęcia pływacie dla mamy i maluszka. To świetna zabawa i rozrywka dla rodzica i dziecka, a zarazem inwestycja w przyszłe umiejętności szkraba. Można też wykupić maluszkowi specjalną sesję zdjęciową. Pamiątkowe fotografie będą wspaniale wyglądały nie tylko w albumie ale również na ścianie w pokoju malca.

Jak widzisz pomysłów na prezent dla niemowlęcia jest całkiem sporo. Poza zabawkami można zadbać o jego ubiór albo zainwestować w przyszłe umiejętności. Jeśli nie jesteś rodzicem możesz również podarować malcowi przedmioty, które będą niezbędne podczas jego codziennego funkcjonowania, a tym samym odciążyć finansowo jego rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *