Sok z aronii– sposób na zdrowie

sok z aronii

Aronia to nasz, polski owoc. Swoim wyglądem przypomina czarną porzeczkę, aczkolwiek jest od niej nieco większa. Owoc aronii ma bardzo cierpki smak. Można ją jeść na surowo, dodawać do ciast albo robić z niej przetwory – soki czy dżemy.

Naukowcy już dawno stwierdzili, że sok z aronii jest bardzo zdrowy. Zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, które wspierają nasz układ odpornościowy oraz regulują ciśnienie. Lekarze zalecają wypijanie co najmniej jednaj szklanki soku z aronii dziennie.

Warto przy okazji zauważyć, że działanie soku aroniowego można nieco wzmocnić. Wystarczy dodać do niego rokitnika. Sok sporządzony z tych dwóch owoców staje się prawdziwą bombą witaminową. Wystarczy wspomnieć, że w 100 gramach takiej mieszanki znajduje się od 200-600 mg witaminy C. Jest to zatem idealny napój na chłodniejsze dni.

Zarówno aronia jak i rokitnik charakteryzują się cierpkim smakiem. Sok z tych owoców w czystej postaci piją tylko nieliczni. Aby jego smak się nieco poprawił warto dosłodzić napój miodem. Miód poza poprawą walorów smakowych dodatkowo wzmocni także działanie zdrowotne napoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *