Sztuczna trawa – czy warto?

Sztuczna trawa – czy warto?

Choć niezbyt popularna w Polsce, przyjrzyjmy się dość ciekawej możliwości wykończenia naszego ogrodu – sztucznej trawie. Jeszcze kilka lat temu jej zakup wiązał się z dość dużym wydatkiem, a jakość wykonania pozostawiała wiele do życzenia. Obecnie sytuacja mocno się zmieniła, dzięki czemu każdy może posiadać piękny trawnik w swoim ogródku

„Sztuczna trawa?” – czym ona jest?

Najprostszym wytłumaczeniem sztuczna trawa to syntetyczna wykładzina. Jej zadaniem jest imitowanie wszystkich aspektów prawdziwej trawy. Wykonana jest z wielu syntetycznych materiałów, a wraz z biegiem czasu zdobywa coraz większą popularność. Założenie sztucznego trawnika w dużej mierze zależne jest od jakości przygotowanego pod niego podłoża, od którego zależy satysfakcjonujący efekt końcowy.

Zastosowanie i zalety sztucznej trawy

Najkorzystniejszą cechą syntetycznej trawy jest jej uniwersalność – można wykorzystać ją praktycznie wszędzie. Dobrej jakości trawa cechuje się świetną wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu. Wystarczy wcześniej wspomniane odpowiednie podłoże i, w przypadku wykorzystania na zewnątrz, odpływ wody. Ostatnio zyskują również na popularności sztuczne trawniki na tarasach czy nawet w basenach, dzięki czemu jest ciekawą alternatywą dla kafelków. Wykorzystywana jest także na boiskach i innych obiektach rekreacyjnych, takich jak place zabaw dla dzieci.

Dla większości użytkowników sztucznych trawników z pewnością ogromną zaletą jest mała ilość czasu wymagana do ich konserwacji. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z niewielką ilością wolnego czasu czy dostępnych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *